close
تبلیغات در اینترنت
مهدویت

درباره وبلاگ

مطالب پربازديد
نظرسنجي
طراحی قالب وبلاگ را چگونه ارزیابی می‌کنید؟


آمار بازديد
افراد آنلاين : 1
بازديد امروز: 3
بازديد ديروز: 17
بازديد هفته: 48
بازديد ماه: 202
بازديد سال: 2,810
بازديد کل: 21,058
خبرنامه
 ايميل خود را وارد کنيد:

امکانات
آيه قرآن ـــــــــــــــــــــــــــــــــ سوره قرآن ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
log
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ مهدويت امام زمان (عج) ـــــــــــــــــــــــــــــــــ ذکر روزهاي هفته

1. آیا می دانید عالم با غدیر آغاز شده، و با غدیر ادامه دارد، و با غدیر پایان مییابد.

2 . آیا می دانید منظور از غدیر، ولایت و محبت آل محمدعلیهم السلام است.

3 . آیا می دانید مهمترین رسالت رسولان در طول تاریخ، ابلاغ پیام غدیر بوده است.

4 . آیا می دانید امام عصرعلیه السلام با پیام غدیر برمیخیزد، و با پیام غدیر حرکت مینماید، و با پیام غدیر به پایان میبرد.

5 . آیا می دانید آغاز ظهور، نابود کردن ضد غدیر و طرفدارانش است.

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

 

خداوند متعال در چهارمین آیه سوره مباركه قدر می فرماید: تنزّل الملائكة و الرّوح فیها بإذن ربهّم من كلّ أمرٍ. فرشتگان و روح، در آن شب به دستور پروردگارشان با هر فرمانی (برای تقدیر هركاری) فرود آیند.

فعل مضارع «تنّزل» دلالت بر تكرار و بقاء «لیلةالقدر» دارد، و در آیات سوم و چهارم سوره دخان نیز:
فیها یفرَق كلّ أمرٍ حكیم.۱ در آن شب، هر فرمانی، برحسب حكمت صادر میشود.
دلالت بر تجدد و دوام دارد. زیرا هیأت نحوی باب «تفعّل» اگر دلالت بر پذیرش یا تكلف یا هر دو مینماید. ظاهر این فعلها، خبر از تفریق و تنزل امر در لیلةالقدرهای آینده می دهد.

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

1 ـ باران‌ شديد و فراوان‌

 

 

در سالي‌ كه‌ بناست‌ حضرت‌ مهدي‌(ع‌) ظهور كنند قحطي‌ به‌ طور جدي‌ شيوع‌ يافته‌ و در بيستم‌ ماه‌ جمادي‌الاول‌ چنان‌ باراني‌ مي‌بارد كه‌ از زمان‌ منزل‌ گرفتن‌ حضرت‌ آدم‌ در زمين‌ بي‌سابقه‌ است‌ كه‌ اين‌ باران‌ تا دهم‌ ماه‌ رجب‌ ادامه‌ مي‌يابد. از امام‌ صادق‌(ع‌) نقل‌ شده‌ كه‌ فرمودند:

 

 

وقتي‌ قيام‌ قائم‌(ع‌) نزديك‌ شود در ماه‌ جمادي‌الثاني‌ و ده‌ روز از رجب‌ بر مردم‌ باراني‌ مي‌بارد كه‌ خلائق‌ همانند آن‌ را نديده‌ باشند 1 .

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

3 ـ قيام‌ يماني‌ (از علايم‌ حتمي‌ ظهور)

 

 

احاديث‌ شريف‌ ما جنبش‌ يماني‌ را به‌ عنوان‌ پرچم‌ هدايت‌ معرفي‌ مي‌كنند كه‌ همزمان‌ با شورش‌ سفياني‌ در شام‌، او هم‌ در يمن‌ قيام‌ كرده‌ و مردم‌ را به‌ حق‌ و حقيقت‌ دعوت‌ مي‌كند و اجابت‌ دعوتش‌ واجب‌ است‌. پس‌ از حركت‌ به‌ سمت‌ عراق‌ و شام‌ و ملاقاتش‌ با سيّد خراساني‌، در جنگ‌ با سفياني‌ او را ياري‌ مي‌رساند. يماني‌ از فرزندان‌ زيدبن‌ علي‌بن‌الحسين‌(ع‌) است‌.

 

از امام‌ باقر(ع‌) روايت‌ شده‌ كه‌ فرمودند:

«خروج‌ سفياني‌ و يماني‌ و سيد خراساني‌ در يك‌ سال‌ و يك‌ ماه‌ و يك‌ روز است‌ كه‌ مانند دانه‌هاي‌ تسبيح‌ به‌ دنبال‌ هم‌ مي‌آيند و جنگ‌ همه‌جانبه‌اي‌ رخ‌ مي‌دهد. واي‌ بر كسي‌ كه‌ در مقابل‌ آنها بايستد! در ميان‌ اين‌ پرچم‌ها هيچ‌ كدام‌ به‌ اندازه‌ پرچم‌ يماني‌ بر حق‌ نيست‌؛ چرا كه‌ شما را (به‌ تبعيت‌ از) امامتان‌ دعوت‌ مي‌كند. پس‌ از قيام‌ يماني‌ خريد و فروش‌ اسلحه‌ براي‌ مردم‌ و به‌ خصوص‌ مسلمانان‌ ممنوع‌ مي‌شود و هرگاه‌ (يماني‌) قيام‌ كرد به‌ سوي‌ او حركت‌ كن‌ و بشتاب‌ كه‌ آن‌ را پرچم‌ هدايت‌ خواهي‌ يافت‌. احدي‌ از مسلمانان‌ اجازه‌ ندارد با او مقابله‌ كند و هر كس‌ چنين‌ كند، جهنمي‌ است‌؛ چرا كه‌ يماني‌ به‌ حق‌ و صراط‌ مستقيم‌ دعوت‌ مي‌كند. 1»

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

و من یطع الله و الرسول، فاولئک مع الذین انعم الله علیهم من النبیین و الصدیقین و الشهداء و الصالحین و حسن اولئک رفیقا.و کسی که خدا و پیامبر را اطاعت کند (در قیامت) هم نشین کسانی خواهد بود که خدا نعمت خود را بر آنها تمام کرده. که عبارتند از پیامبران. صدیقان. شهداء و صالحان و آنها رفیقهای خوبی هستند.در این آیه یکی دیگر از افتخارات کسانی که مطیع فرمان خدا و پیامبر باشند بیان شده و در حقیقت امتیازاتی را برای آنها مطرح کرده است و آن هم نشینی با کسانی است که خداوند نعمت خود را بر آنها تمام کرده است.و سپس در توضیح این مطلب و بیان کسانی که خداوند نعمت خویش را برآنها تمام کرده است. اشاره به چهار طایفه می‌کند که در واقع ارکان چهارگانه این موضوع هستند.

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

یا ایها الذین امنوا اصبروا و صابروا و رابطوا و اتقوا الله لعلکم تفلحون.ای کسانی که ایمان آورده‌اید صبر بیشه سازید و در برابر دشمنان نیز استقامت کنید و از مرزهای خود مراقبت کنید، و از خدا بپرهیزید. شاید رستگار شوید. این آیه آخرین آیه سوره آل عمران است و بر چهار برنامه ارزشی تکیه نموده. واژه‌ها1- کلمه صبر به معنای ایستادگی در برابر مشکلات. تمایلات و حوادث است که در حقیقت ریشه اصلی هرگونه پیروزی مادی و معنوی است.2- صابروا. صیغه امر از باب مفاعله است یعنی از مصابره و به معنای صبر و پایداری در برابر صبر و استقامت دیگران است.بنابراین قرآن در مرحله اول دستور به استقامت می‌دهد که هر گونه جهاد با نفس و پایداری در برابر حوادث و مشکلات را شامل می‌شود و در مرحله دوم دستور به استقامت در برابر دشمن را می‌دهد و این خود نشانگر این است که تا ملتی در جهاد با نفس و اصلاح نقاط ضعف درونی پیروز نشود پیروزی او بر دشمن خارجی ممکن نیست.

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

فاستبقوا الخیرات این ما تکونوا یأت بکم الله جمیعا.پس به خوبی‌ها و نیکی‌ها پیشی گیرید هر کجا باشید خداوند همه شما را خواهد آورد. در روایات فراوانی که از ائمه معصومین علیهم‌السلام رسیده جمله‌ی (اینما تکونوا یأت بکم الله جمیعا) به اصحاب و یاران مهدی موعود علیه‌السلام تفسیر شده است.عن ابیعبدالله علیه‌السلام فی قوله:«فاستبقوا الخیرات. اینما تکونوا یأت بکم الله جمعیا».

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

الم. ذلک الکتاب لا ریب فیه. هدی للمتقین. الذین یومنون بالغیب. و یقیمون الصلوة و مما رزقنا هم ینفقون.الم. از اسرار و رموز قرآن است.این کتاب که هیچ تردیدی در آن نیست. روشنگر راه پرهیزکاران است. آنانکه به غیب ایمان آوردند و نماز را بر پای دارند و از آنچه به ایشان روزی داده‌ایم انفاق می‌کنند.در آیات مورد بحث ویژگیهای متقین و پرهیزکاران مطرح شده است که عبارتند از:1- ایمان به غیب 2- اقامه صلوة 3- انفاق‌ایمان به غیب نقطه جدایی مومنان از غیر مومنان است.

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

وعد الله الذین امنوا منکم و عملوا الصالحات، لیستخلفنهم فی الارض کما استخلف الذین من قبلهم و لیمکنن لهم دینهم الذی ارتضی لهم و لیبدلنهم من بعد خوفهم امنا یعبدوننی لا یشرکون بی شیئا و من کفر بعد ذلک فاولئک هم الفاسقون.خداوند به کسانی که از شما ایمان آورده‌اند و اعمال صالح انجام داده‌اند وعده داده که حتما آنها را خلیفه روی زمین خواهد کرد، همانگونه که پیشینیان را خلافت روی زمین بخشید و دین و آیینی را که برای آنها پسندیده پا برجا و ریشه‌دار خواهد ساخت و خوف و ترس آنها را به امنیت و آرامش مبدل می‌کند.

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

و لنبلونکم بشی‌ء من الخوف و الجوع. و نقص من الاموال و الانفس و الثمرات و بشر الصابرین.و البته شما را به چیزی از ترس و گرسنگی و کمبودی از اموال و جانها و ثمرات می‌آزماییم و مژده ده صبر پیشگان را.قال الصادق علیه‌السلام: لا بد ان یکون قدام قیام القائم سنة تجوع فیها الناس و یصیبهم خوف شدید من القتل و نقص من الاموال و الانفس و الثمرات. و ان ذلک فی کتاب الله لبین. ثم تلا هذه الآیة. و لنبلونکم بشی‌ء من الخوف و الجوع...

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

و لقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر، ان الارض یرثها عبادی الصالحون.ما در کتاب زبور پس از تورات نوشته‌ایم که سرانجام، زمین را بندگان صالح و شایسته به ارث خواهند برد.ذکر در اصل به معنای هر چیزیست که موجب تذکر و یادآوری باشد ولی در این آیه، به کتاب آسمانی حضرت موسی (یعنی تورات) تفسیر گردیده به قرینه‌ی اینکه قبل از زبور معرفی شده است.بر اساس تفسیر دیگری (ذکر) اشاره به قرآن مجید است. 

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

آنچه در قرآن کریم از طرف خداوند بزرگ به وسیله رسول اکرم صلی الله علیه و آله به ما رسیده واجب الاطاعه است و کوچکترین تردیدی درباره آن نباید داشت، چرا که از منبع علم خداوندی سرچشمه گرفته است. از جمله بشارتهایی که در قرآن مجید در ضمن آیاتی داده شده مساءله قیام جهانی حضرت بقیة الله ارواحنا له الفداء و سیطره عدل و داد در عالم بعد از پر شدن آن از ظلم و جور است که مرحوم علامه نوری در مقدمه کتاب شریف «کشف الاءستار» ادعای تواتر، از فریقین (شیعه و سنی) فرموده است و این نتیجه به دست می آید که باید ظلم و تباهی از سرتاسر جهان محو گردد و جهان از عدالت پر شود، نه اینکه به خیال خام بعضی از نویسندگان، عدالت در حکومت حضرت مهدی سلام اللّه علیه تغلیبی باشد و همچنان افراد شرور، کم یا زیاد، در اجتماع دیده شوند. خیر، طبق نص صریح آیات قرآن و تفاسیر رسیده از اهل بیت عصمت و طهارت سلام اللّه علیهم اجمعین پس از پر شدن عالم از ظلم و جور، قسط عدل بر آن حاکمیت خواهد یافت و همان گونه که عرض شد در این زمینه بزرگان مذهب نظیر علامه نوری و دیگران نیز دعوی تواتر نموده اند. بنابراین، دیگر جایی برای عدالت تغلیبی و طرفداران آن نمی ماند.

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

می پرسند:
اگر حکومت جهانی مهدی (عج) سراسر جهان را فرا خواهد گرفت، و پرچم اسلام و توحید در همه نقاط زمین به اهتزاز در می آید، آیا در قرآن مجید این سند محکم و بزرگ و خلل ناپذیر اسلام، سخنی در این باره به میان آمده است؟
پاسخ:
آیات متعددی که تأویل آن تطبیق با حضرت ولی عصر(عج) شده، بسیار است (در این باره به بحار، طبع جدید، ج 151 از ص 44 به بعد مراجعه گردد)، به عنوان نمونه:

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

1 (أَتی أَمْرُ اللَّهِ فَلا تَستَعْجِلُوهُ) (10)
آیه شریفه در حضور حضرت صادق علیه السّلام تلاوت شد؛ فرمود: اشارتی است به قیام قائم. امر، امر ماست و آن قیام قائم ما آل محمد است. خدا با ما امر فرموده است عجله نکنیم. و این بار را بر دوش دارد، وقتی که سه گونه لشکر برایش آماده شود؛ ملائکه و فرشتگان، مؤمنان و رعب. خروج او مانند خروج رسول خدا از مکه خواهد بود و آن کلام خداست:

 

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

1- وارثان زمین

1 قرآن در نویدی می فرماید:
«وَ نُرِیدُ أَن نّمُنّ عَلی الّذِینَ استُضعِفُوا فی الأَرْضِ وَ نجْعَلَهُمْ أَئمّةً وَ نجْعَلَهُمُ الْوَرِثِینَ * وَ نُمَکِّنَ لهَُمْ فی الأَرْضِ وَ نُرِی فِرْعَوْنَ وَ هامانَ وَ جُنُودَهُمَا مِنْهُم مّا کانُوا یحْذَرُونَ.» (68)
یعنی: و ما اراده کردیم به کسانی که در روی زمین تضعیف شده اند نعمتی گران، ارزانی داریم و آنان را پیشوایان (راستین) و آنان را وارثان گردانیم.
و به آنان در زمین اقتدار و منزلتی شایسته دهیم و از آنان به فرعون و ماهان و سپاهیانشان چیزی را که از آن می هراسیدند، نشان دهیم.
امیر مؤمنان علیه السلام در تأویل این آیه شریفه می فرماید: «دنیا پس از چموشی و سرکشی، بسان شتری که از دادن شیر به دوشنده اش خودداری می کند و آن را برای بچه اش نگه می دارد، به ما روی خواهد آورد.»(69)

براي مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنيد

گويا قائم اهل بيتم (ع) را مي بينم كه وارد نجف مي شود و هنگامي كه به بالاترين نقطه نجف رسيد، پرچم رسول خدا (ص) را مي گشايد. زماني كه پرچم باز شد فرشتگاني كه در جنگ بدر حضور داشتند بر او فرود مي آيند.

عقیق: هر حكومتي داراي پرچمي است كه به وسيله ان شناخته مي شود، قيام ها و انقلاب ها نيز هر كدام پرچم مخصوصي دارند كه آرم تا حدودي نمايانگر اهداف رهبران آنها است. انقلاب جهاني حضرت مهدي (عج) نيز پرچم مخصوصي دارد و بر آن شعاري نقش بسته است البته هر چند درباره شعار پرچم آن حضرت (ع) اختلاف است ولي نكته اي در همه اقوال مشترك است و آن اينكه مردم را به فرمانبري از حضرتش (ع) دعوت مي كند.

 

 

برای مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید

هر چه بدی و فساد باشد از بین می رود و خوبی و نیکی و راحتی و خوشی فراوان می شود، همه اهل آسمان و زمین به سلطنت آن حضرت راضی هستند.

عقیق:آن حضرت سراسر جهان را از عدالت و دادگری و نور توحید و راحتی و خوشی و خوبی و رفاه و آسایش و مصلحت و خیر ونیکی پر می کند.

 

برای مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید

به اعتقاد بنده‌، بعد از مرگ عبدالله،‌ تحولات گسترده اي در منطقه خليج فارس رخ خواهد داد که اين تحولات زمينه آمدن يماني و حوادث آخرالزمان خواهد بود.

به گزارش شيعه آنلاين، حجة الإسلام و المسلمين شيخ «علي کوراني» از روحانيون سرشناس لبناني مقيم شهر مقدس قم که در زمينه انديشه ظهور و مباحث آخرالزمان تخصص و تبحر خاصي دارد، چندي پيش طي اظهاراتي مرگ «ملک عبدالله بن عبدالعزيز آل سعود» پادشاه عربستان سعودي را آغاز پيروزي انقلاب بحرين دانسته بود.

 

 

برای مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید

اینکه حضرت از زمان ظهورشان خبر دارند یا نه! دو نظر از علما وجود دارد. برخی علمای شیعه به خاطر تشبیهی که زمان ظهور با زمان قیامت شده، آن را خارج از علم امام می دانند ولی. . .

 

خبرگزاری شبستان: احادیث ما و آنچه از مجموع آراء در این زمینه به دست می‌آید، سخت متناظر و گوناگون است، از این روست که شماری از بزرگان بر آن بوده‌اند که آن حضرت نیز نسبت به زمان ظهور آگاهی خاصی ندارند و تنها پس از صدور امر حضرت حق برای قیام است که از زمان وقوع آن اطلاع می‌یابند.

برای مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید

از پرسش‌هایی که در مورد قیام حضرت عجل الله تعالی فرجه الشریف مطرح می‌باشد، این است که آن حضرت چگونه و با چه وسیله و امکاناتی، بر قدرت‌های جهانی پیروز می‌شود؟ پیشرفت‌های صنعتی و تکنولوژی بی‌سابقه، دسترسی به سلاح‌های هسته‌ای و ترقیات روزافزون و حیرت زای دیگر از سویی، و ...

برای مشاهده مطلب به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید